QC & Świadoma Moda

 

*Kontrola jakość (QC) to proces w którym podmioty dokonują przeglądu jakości wszystkich czynników związanych z produkcją. ISO 9000 definiuje kontrolę jakości jako “część zarządzania jakością ukierunkowaną na spełnianie wymagań jakościowych”. 

 

Zastanawiałaś się kiedykolwiek nad jakością ubrań które wybierasz? Czy w pośpiechu, i spirali konsumpcji zwracamy jeszcze uwagę na wartość, trwałość mody którą nosimy? Czy mamy świadomość i odpowiedzialność za swoje wybory ? Czy wiemy kto produkuje nasze ubrania ? W jakich warunkach i za jakie stawki ? Czy to spędza Nam sen z powiek? Świadoma Moda to nie trend, to ruch świadomości, który ma na celu zwrócenie uwagi nam – klientom, konsumpcjonistom na to że nasze wybory budują rynek, napędzają lub osłabiają niewartościowe, a nawet krzywdzące praktyki w modzie.

Zamiast tony byle jakich ubrań, zniszczonych po pierwszym praniu, wyrzuconych po “jednorazowym” włożeniu – nie wolałabyś cieszyć się wartościowym ubraniem o którym coś wiesz ? Ubraniem o którym wiesz więcej niż ” Made in China, India etc.” ?  Czy nie wolałabyś znać historię marki którą wybierasz ? Znać proces powstania twojego ubrania? Świadoma moda w Polsce to coś o czym warto mówić, warto doceniać marki rodzime, wyrastające z pasji i kunsztu, cenić miejscowych rzemieślników, doceniać ich wiedzę, historię, doświadczenie i wspierać ich. My chcemy mieć pewność, że za naszą modą stoją ludzie z historią, stoją pasjonaci, dbający o każdy szczegół – o jakość,  precyzję swojego kunsztu. Współpracujemy z ludźmi pełnymi zaanagażowania i pasji, nie popieramy masowych produkcji, nadprodukcji i bylejakości za wszelką cenę – cenę zysku, cenę zniszczenia planety, środowiska, wyzysku nieletnich i biednych.

“Produkcja ubrań w ciągu ostatnich 15 lat zwiększyła się dwukrotnie, do 100 miliardów sztuk rocznie. Ludzkość jeszcze nigdy nie tworzyła tak dużo tkanin, nie stosowała środków chemicznych na tak masową skalę i nigdy nie było tak dużej ich kumulacji w jednym regionie świata (…) ”  Cezary Korycki TYP.

 

#świadomamoda

Wybierając małe marki z własną historia, z duszą wiesz, że kupujesz coś, co ma znaczenie, wartość. Wspierasz lokalnych producentów, dobre projekty. Masz głos. Wybieraj świadomie. To ważny wybór – Dla Ciebie i  Dla Nas. Poznaj naszą markę bliżej – zobacz jak pracuje Atelier, w którym powstają Twoje ubrania. Dbamy o jakość, dbamy o wartość naszych kolekcji, tworzonych ręcznie z najwyższą starannością, aby nasze klientki mogły czuć się wyjątkowo. Nie popieramy masowej produkcji, za to jesteśmy dumni z małych fabryk, manufaktur, pracowni. Produkujemy minimalnie, w krótkich seriach. Rodzinna marka to nie tylko sukces i powód do dumy, to powód do działania – chcemy mieć głos. Moda to coś więcej niż biznes.  Nasza marka buduje świat w którym cena produktu jest adekwatna do procesu, a jakość jest jej potwierdzeniem.

Popieramy Slow Fashion, popieramy Recykling mody  i zdrowy, świadomy konsumpcjonizm.

 

K A R N A .

 

 

Produkcja.  K A R N A – Wszystkie etapy produkcji odzieży są kontrolowane na bierząco, niezbędne poprawki wprowadza się w fazie tworzenia pierwszych odszyć/ sampli i prototypów. Dzięki temu do klienta trafia dopracowany, wolny od wad produkt. Nieustannie szkolimy się, uczymy i rozwijamy aby pogłębiać naszą wiedzę z zakresu kroju i szycia, w ten sposób możemy lepiej i sprawniej przeprowadzać kontrole jakości egzemplarzy odszywanych w naszej pracowni ale i  szwalniach z którymi współpracujemy.

 		
						
Follow:

Komentarzy: 2

  1. Tina
    14 sierpnia 2019 / 13:13

    Podoba mi się Wasza polityka, a materiały cudowne dla skóry – kocham swoją sukienkę <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram