Muse : Kate Moss

 

Królowa Nocy… Ikona Bohemy XXI wieku

Przybliżamy sylwetkę inspirującej, elektryzującej, kontrowersyjnej Top Modelki, Muzy, Artystki, Aktorki, Projektantki  – a przede wszystkim jednej z najbardziej rozpoznawalnych twarzy świata mody – KATE MOSS.

 

 

                                                              Kate Moss 

 

 

W świat modelek została wprowadzona w 1988 roku  kiedy to  Agentka  „Storm Agency” zwróciła uwagę na Moss na lotnisku JFK w Nowym Jorku.  Chwile później, 14-letnia  wówczas Moss zaczęła ukazywać się na najbardziej prestiżowych okładkach, m.in. brytyjskiego magazynu „The Face”, „HarperCollins” czy amerykańskiego „Vogue”. Do rangi topmodelki wyniósł ją Calvin Klein – po tym, jak modelka została ambasadorką jego marki. Potem pracowała dla kolejnych międzynarodowych firm, takich jak np. Dolce & Gabbana, Gianni Versace, L’Oréal, Yves Saint Laurent czy Coco Chanel…

Moss była bohaterką licznych skandali narkotykowych, po jednej z publikacji ukazujących modelkę w jednoznacznych sytuacjach (W 2005 roku brytyjski dziennik „Daily Mirror” ujawnił przypadki zażywania przez Kate Moss kokainy) Modelka straciła kontrakty z największymi domami mody, zyskała również miano „najbardziej awanturniczej modelki w historii ostatnich lat” (wg „The Daily Mirror Magazine”). Moss była wiele razy oskarżana o anoreksję – niejednokrotnie stawała się przykładem w dyskusjach o anoreksji wśród modelek,  jednak choroby nigdy nie wykryto i nie udowodniono. Androgeniczna, ciekawa, hipnotyzująca… uroda Moss opisywana była na wiele sposobów. Jej styl bycia, osobowość, siła wyrazu przyciągała do niej najlepszych projektantów, najwiekszych buntowników jak i  wielkie skandale. Moss ma w sobie coś co sprawia że do dzisiaj nie schodzi z okładek, nie zwalnia tempa. Stała się ikoną.  Nadal pracuje w branży, nadal prowadzi nowe projekty ( w ostatnim czasie zaprojektowała nawet.. tapety) oraz pojawia się w kampaniach stosunkowo młodych, nowoczesnych marek ( np. Zadig & Voltaire, dla których zaprojektowała akcesoria, czy Reserved).

 

 

 

 

 

O Stylu Moss rozpisywały się sfery blogowe, czasopisma, styliści, artyści,  projektanci – Królowa Bohemy, nocna księżniczka, zawadiacka, ekstrawagancka, nonszalancka, rockowa, Moss zręcznie miksuje miejski Grung’e z Boho i rokowym pazurem. Zawsze w sowim stylu, zawsze seksownie, ale jakby od niechcenia… Za to kochamy jej styl – za ten luz i niewymuszone połączenia. Za miłość do dodatków, za kolorowe futra, za nieperfekcyjny makijaż, za własne wybory – kochamy buntowniczki!

 

 

Kate w obiektywie Mario Sorrenti :

 

 

 

 

 

 

 

 

Follow:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram