Boho & Glamour

Wnętrze w stylu Boho x Glamour

Jeśli BOHO w domu do dzisiaj kojarzyło Ci się z cyganerią – to jesteś w błędzie. Dowody i powody dla których warto pomyśleć o wprowadzeniu nuty BOHO  do  swojego M : kafle z mozaiką, kilka wzorzystych, etnicznych dywanów (miks wzorów w podobnej tonacji utrzymało ład i porządek we wnętrzu), figurki, ozdoby, stare radio, papierowe lampiony zamiast ciężkich lamp… Prezentujemy mieszkanie w centrum miasta,  które zostało utrzymane w bieli i szarościach, wykończone ciepłym drewnem i okruszone odcieniami indygo – co dodało wnętrzu charakteru. Piękne, jasne, przytulne i bardzo spójne wnętrze zachęca do odpoczynku od miejskiego zgiełku. Charakter bohemy przełamało oświetlenie i wykończenia w stylu Glamour: szkło, rozety sufitowe, ozdobne sztukaterie, duże lustra, nowoczesna kuchnia – rezygnacja z podwieszanej części meblowej kuchni powiększyła optycznie pomieszczenie, a nisko zawieszone lampy dodały klimatu prostemu blatu. Sprytne rozwiązania zaoszczędziły miejsce oraz powiększyły przestrzeń. Minimalistycznie a jednak w duchu boho <3

 

 

 

Łazienka, mimo małej przestrzeni stała się jasna i przestrzenna dzięki poprzecznie powieszonemu lustrze. Podobnie jak lampy i kinkiety wykończone jest srebrnymi elementami, które pojawiają się w całym mieszkaniu dodając efektu glamour. Tradycyjne uchwyty, zastąpiono koszami na papier toaletowy, ręczniki. Aby nie ingerować w ściany – proste rozwiązania i utrzymanie spójnej kolorystyki zapewniają minimalizm który zostawia dużo miejsca dla dodatków. Mozaikowe kafle wykorzystano w kuchni i łazience, ich nadmiar mógłby przytłoczyć, dając efekt odwrotny do zamierzonego (należy pamiętać aby nie przesadzić z trwałymi ozdobami – takimi jak właśnie mozaikowe kafle – podłogi zawsze można ozdobić dywanami – które łatwo zmienić i zaszaleć ze wzorami/wykończeniami). Półokrągła kabina zaoszczędziła dodatkowe miejsce na ozdobę w  formie sztucznego drzewka : jest to bardzo praktyczny pomysł w łazience, który wnosi przyjazny klimat kąpieli. Brodzik z imitacji kamienia stanowi spójność z mozaiką w czarno-szarej tonacji.

 

 

 

 

Dodatkową przestrzeń stanowi taras – drewniana podłoga jest pięknym tłem dla poduch, puf i dywanów. W rogu ustawiono stolik z krzesłami na poranną kawę – miła alternatywa w czasie lata. Klimatu dodają lampiony ustawione w różnych częściach tarasu oraz sznur żarówek. Duży taras to idealne miejsce dla kwiatów, drzewek i domowej uprawy przypraw.

 

Architektura wnętrz: Karolina Cudak

Projekt, realizacja, zdjecia : Karolina Cudak

 

Elementy wystroju: HM Home, TK Max, Zara Home, Ikea.

Panele, rozety, sztukateria: Castorama, Obi,  

Płytki “Chester black”: Dekordia.pl,

Kuchnia na wymiar, sprzęt: RTVEUROAGD,

Łazienka na wymiar, kabina, brodzik: SeaHorse

ZapiszZapisz

ZapiszZapiszZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapiszZapiszZapisz

ZapiszZapiszZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Follow:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram