Muse : ERIN

 

ERIN WASSON

 

 

 

Amerykańska Modelka która w 2000 roku szturmem podbiła świat modelingu, udowadniając iż własny nieprzeciętny styl i charyzma to droga do sukcesu w branży mody. Erin jest nie tylko modelką, ale i stylistką, projektantką, aktorką, działaczką społeczną, i jedną z naszych największych inspiracji !

“Erin jest dosłownie twarzą Bohemy – jej “niedbały” styl od lat mnie intryguje. Pamietam kampanię dla “Free People” w której ją zobaczyłam –  niesamowita, seksowna, wolna, wręcz hipnotyzująca – z miejsca zaczęłam ją obserwować! – Przełamuje konwencje, pojawia się na czerwonych dywanach, tak jakby właśnie wyszła z innej imprezy. Zawsze się wyróżnia, nie musi nic mówić  – żeby wszyscy wiedzieli że ma własne zdanie. Uwielbiam jej stylizacje, zwłaszcza te na codzień – na przypadkowych zdjęciach, w biegu po kawę, wygląda lepiej niż niejedna wystylizowana gwiazda  – taka po prostu jest, przychodzi jej to naturalnie. Niczego nie udaje. Bardzo cenie jej modę, styl Boho i aurę jaką tworzy wokół siebie.”

– K A R N A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Erin urodziła się w Teksasie i  jest uważaną za jedną z „niebieskich” modelek. Jej płodna kariera ma niezliczone zalety, od zdobycia okładek licznych czasopism, w tym francuskich, niemieckich, hiszpańskich i australijskich wydań Vogue, po kręcenie zdjęć ze znanymi fotografami takimi jak: Stevenem Meiselem, Mario Testino, Patrickiem Demarchelier i Ellen von Unwerth. Erin chodziła dla każdego ważnego europejskiego domu mody, w tym Chanel, Gucci, Lanvin i Balenciaga. Jej wyjątkowe i swobodne poczucie stylu zainspirowało wielu – Erin była muzą, a następnie stylistką jednego ze zdobywcy nagrody CFDA i projektanta – Alexandra Wanga. W 2008 r. Erin rozpoczęła trzysezonową współpracę odzieżową z piętrową marką skate-and-surf RVCA i wprowadzając własną linię biżuterii, Low Luv, która jest obecnie sprzedawana w ponad 200 sklepach na całym świecie. Jesienią 2011 roku wróciła do studia, aby zaprojektować kolekcję dla francuskiej marki Zadig & Voltaire. Erin pojawiła się także u boku Justina Timberlake’a w serii krótkich filmów dla marki William Rast i wystąpiła w epizodycznej roli w filmie Sofia Coppola Somewhere. Erin debiutowała w  roli głównej w filmie Abrahama Lincolna Timura Bekmambetova, “Łowcy wampirów”. Wyjątkowo wszechstronna i notorycznie pracowita, spędza większość swojego wolnego czasu podróżując i pracując na rzecz ratowania zwierząt i zasiada w radzie doradczej Mustangów Saving America.

Instagram:  @erinwasson

 

 

 

 

 

Follow:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram